Spôsob údržby

Ako pre ručné, tak pre klasické pranie  nie je vhodné používať aviváž či agresívne prací prášok . Ideálne sú tekuté  prostriedky určené priamo na jemné tkaniny . Rovnako tak platí zásada neprať podprsenku v príliš horúcej vode. Práčku nastavujte na  30 ˚C , pre ručné pranie zvoľte pokojne aj chladnejšie vodu - záleží na miere zašpinenia.

Práčka nie je nepriateľ

Ak nemáte čas, chuť, ani náladu na jemné ručné pranie, nebojte sa prať svoje podprsenky v práčke. Zvoľte vždy  program na jemnú bielizeň a nízku teplotu . Nikdy nenechávajte podprsenky príliš intenzívne žmýkať a  nesušte ich v sušičke . Zamedzíte tým poškodeniu kostíc, odtrhnutie háčikov či narušenia vystuženie.

Skvelým pomocníkom pri praní podprseniek v práčke je  špeciálny vak alebo košíček , ktorý ochráni podprsenku aj ostatné prané bielizeň pred mechanickým poškodením.

Dajte svojej podprsenke priestor

Pre dlhú životnosť bielizne je dôležité aj  správne ukladanie . Nestláčajte svoje podprsenky na dne skrine, ani zastrčené vzadu v šuplíku. Najmä podprsenkám s vystuženými košíčkami vyčleňte miesto, kde ich budete môcť  pohodlne rozložiť . Materiál tak nestratí pevnosť a nebezpečenstvo deformácie nehrozí ani kosticiam.

Nezabúdajte podprsenky  dostatočne často striedať . Pre vaše poprsie je to zdravšie (predovšetkým v prípade, že používate i zmenšovacie podprsenky) a bielizeň si stihne "odpočinúť" aj vyvetrať pred ďalším nosením.

Stránky môžu obsahovať produkty určené pre staršie 18-tich rokov.

Je mi viac ako 18.

vstúpiť
odísť
Tvorba a prenájom eshopov BINARGON.cz